Terrassid

TERRASSIDMUUTUMINELAHENDUSEDMÕTE

Juttu terrassist

 Enamasti ehitatakse terrass postidele. Eestis tasub igasugune vundament, ka terrassi oma, ehitada maapinna külmumispiirist allapoole – s.t vähemalt ühe meetri sügavusele. Terrassi alune pind on soovitatav pinnasest täielikult tühjaks kaevata ning liivaga täita, et vältida hilisemat taimede paljunemist terrassi all ja samas ei tohi geotekstiili unustada.

Terrassi ehitamiseks kasutatakse immutatud puitu, alusroovituseks sobivad prussid 50 x 150 (samm 400-800 mm olenevalt lahendusest) Alusroovitus isoleeritakse vundamendist hüdroisolatsiooni tõkkega, milleks sobib edukalt näiteks ruberoid. Terrassi pikaealisuse tagamiseks ehitatakse alusroovitus maapinnast vähemalt 20 cm kõrgusele. Alusroovituse kinnitatakse nurkadest vundamendi külge. Selleks sobivad mitmesugused erinevas mõõdus metallnurgad. Alusroovitus tuleb enne laudise panekut kindlasti ka sirgeks loodida.

Terrassi laudis on kas sile või rihveldatud. Sile laudis on jala all pisut libedam kui rihveldatud. Rihveldatud laudis kogub oma soontesse rohkem prahti. Laudu ei tohi külgepidi kokku kinnitada, sest puidule peab välitingimustes jääma ka paisumis- ja kahanemisruum. Lauad tuleb kinnitada vähemalt 6-7 mm vahega. Laud kinnitatakse iga alusroovituse prussi külge.

 

 

Lauad kinnitatakse  spetsiaalsete kruvidega. Kindlasti ei tohiks kasutada kipsi-, külmtsink- või kollased tsingitud puidukruvisid, sest need on mõeldud kasutamiseks sisetingimustes ega pea välitingimustes tavaliselt üle ühe-kahe hooaja vastu. Samuti kipuvad nad tänu korrosioonile laudise välimust rikkuma.

 

 

 

Kuidas muutub välimus

Allolevate piltidelt on ilust näha, et kuidas muutub üks terrass erinevate lahendustena.

Samas võib ka aia nurgas olla midagi taolist, et jalaalune oleks kuiv ja puhas.

Terrasse ei saa lihtsalt x mõõtu teha sobitamata ümbritsevasse keskkonda. Terrassi asupaik tuleb hoolega valida, et ei asuks tuule koridoris. Viimase korral inimesel ei ole lihtsalt mugav olla sellel. Terrass on ikkagi pisike puhkuse koht, kus saab lõõgastada või siis kohvipausi pidada sõbraga. Piirded terrassile tuleks valida sellised mis haakuksid ümbritsevate hoonete piiretega.

Siit veel paar lahendust maailmast.

Lahendused

Pisike valik, et milline võiks välja näha teie kodu juurde rajatav puhkenurk.

Kui mõte on siis võta aga ühendust. Korralik ja tugev terrass püsib aastakümneid. Et see ka töötaks siis tuleb seda ka teha nii nagu kord ja kohus ette näeb. Lihtsast laua maha panemisest ei piisa. Selleks, et töö korrektselt tehtud saaks, võta ühendust kontaktivormis. Ideid ja lahendusi on tuhandeid. Tuleb leida see õige.