Kataloog

SAATEKSABIHOONEDAIAD JA PIIRDEDAIAINVENTARAIAMAJADKASVUHOONEDKUURIDLEHTLADLIIVAKASTIDMINIMAJA 20PAVILJONIDPERGOLADSAUNADTERRASSIDLEMMIKULEPRÜGIMAJAD

KUI ON SOOVI ENDALE MIDAGI AEDA VÕI TERRASSILE SOETADA, OMA KODUST KESKKONDA KVALITEETSE TOOTEGA PARANDADA, SIIS ON ÕIGE HETK NATUKE UUDISTADA. LEIDES MIDAGI MEELEPÄRAST, VÕTA JULGELT ÜHENDUST.

KONKREETNE LAHENDUS SELGUB KLIENDI SOOVIST JA VÕIMALUSTEST, RIKKUMATA ESTEETIKAT, HEAD EHITUSTAVA, MATERJALIDELE ESITATAVAID NÕUDEID. TEGEMIST EI OLE LAIATARBEKAUBAGA MIDA VÕITE OSTA ÜKSKÕIK MILLISEST KAUBAMAJAST. TOOTED ON PROJEKTEERITUD KESTMA AASTAKÜMNEID JA VASTAVALT KLIENDI SOOVILE.  SELLEST LÄHTUVALT  KA TOOTE HIND. 

Kui ei ole sobivat lahendust leidnud võta ikka julgelt ühendust ja räägi “mure” südamelt ära. Maailmast ei ole lahendused kadunud, nende leidmist takistab vaid inimlik laiskus.

KOOSTÖÖ ON SEE MIS VIIB SIHILE. MEELDIVAT KOOSTÖÖD!

AIAD JA PIIRDED

Piire kaitseb ala loomade rüüste ja müra,tuule,tolmu jms eest, aiapiire täiendab aia kujunduslikkust.Aiapiire ehitatakse looduslikust (puit, kivi) või tehismaterjalist (nt sepis, traatvõrk, klaasplast). Eestis on tavalisim aiapiire 1–1,2 m kõrgune puitlippidest aed. Madalate, 0,5–0,6 m kõrguste aiapiiretega eraldatakse aiaosi, sel­leks on sobivaim pügatav hekk. Kõrge traatvõrgust piirdega piiristatakse harilikult suuri äriaedu. Elamu aiapiiret kaunistatakse tihti lillede, ilupõõsaste ja -puudega, vääntaimedega jm.

AIAINVENTAR

Siit leiab mõnusaks istumiseks inventari.

AIAMAJAD

Koduaeda või tiigi kaldale… Üks kena ja korralik aiamaja kulub selleks imehästi. On koht kus olla isekeskis või siis koos sõpradega pidada väike koosviibimine… Siit valikust leiab kindlasti sobiva lahenduse oma koduaeda ja juhul kui ei leia, siis tasub ikka ühendust võtta. Koos leiame kõige parema tulemuse, mis rahuldaks kõiki osapooli.

KASVUHOONED

Võimalusi on erinevaid ja lahendusi sadu.
Juhul kui ei leia meelepärast, anna oma soovist teada. Üritame leida teiega koostöös teile parima lahenduse. Aga mis kõige tähtsam, ei tasu jätta tellimist hooaja alguseks vaid tegeleme aastaringi antud küsimustega.

KUURID

Kuure on kasutatud läbi aegade erinevatel ostarvetel. Põhiliselt küll küttehoidlatena (põhiliselt küttepuidu ladustamiseks). Täna tasuks juba mõelda, et millist otstarvet, suurust, asukohta arvestades ta täitma peab ja ka arvestama sellega, et harmoneeruks teiste hoonete ja keskkonnaga.
Siit leiab ka pisikese valiku kuure erineva suuruse ja kujuga erinevatele maitsetele ning erineva otstarbega.

LEHTLAD

Hubane ära olemise koht aeda kus suvel hea varjus istuda ja …
Tutvu pakkumistega…

LIIVAKASTID

Võimalusi on erinevaid ja lahendusi sadu.

MINIMAJA 20

Võimalusi on erinevaid ja lahendusi sadu.

PAVILJONID

Võimalusi on erinevaid ja lahendusi sadu.

PERGOLAD

Pergolaid tunneb aiakunst juba nö aegade algusest peale. Postidele toetuvad varjulised sõrestikud, millele kasvavad vääntaimed, on olnud läbi ajaloo üheks aiakujunduse armastatuimaks elemendiks. Viinamarjaväätidesse uppuvad varikäigud aias on olnud loomulikult Lõuna-Euroopale iseloomud kohad, kuhu
keskpäevase leitsaku eest varju minna. Ent ka põhja pool on pergolad ning
variseinad leidnud eraaedades head vastuvõttu kui õdusad äraolemise kohad.

SAUNAD

Ürgse sauna jälgi võib leida juba kiviajast. Sel ajal kujutas saun onni või koobast, kuhu viidi eelnevalt tules olnud kivid. Siis visati kividele vett ja nii tekkiski sauna niiske ja kuum õhk. Selle leiutajateks peetakse mongolite hõime, kelle kodumaaks oli Sise-Aasia, kuna mongolid olid rändaja rahvas levis see higistamiskümblus ka Jaapanisse, Koreasse ja üle Beringi väina Põhja-Ameerikasse. Kust omakorda levis tava Mehhiko ja Guatemalanini välja, seal leidis higistamiskümblus maajade ja asteekide seas rituaalset otstarvet. Osad mongoli hõimud rändasid ka lääne suunas ja nii levis ka oletatavalt saun Soome. Kreeklased õppisid tundma higistamiskümblust kaubavahetuse abil Aasia rahavastega ja kreeklaste kaudu levis see ka Rooma.

TERRASSID


Enamasti ehitatakse terrass postidele. Eestis tasub igasugune vundament, ka terrassi oma, ehitada maapinna külmumispiirist allapoole – s.t vähemalt ühe meetri sügavusele. Terrassi alune pind on soovitatav pinnasest täielikult tühjaks kaevata ning liivaga täita, et vältida hilisemat taimede paljunemist terrassi all ja samas ei tohi geotekstiili unustada.

LEMMIKLOOMALE

Sõbrale ikka oma kodu ja või mänguasi. Olgu siis selleks koer, kass või kana…

PRÜGIMAJAD

 

TULE JA TELLI. Prügikonteinerite majad, nii individuaalile kui korrusmajadele.