PRÜGIMAJAD

JUTTU PRÜGI( -st ) JA -MAJASTKODU 1KODU SUUR 2KÜLAJÄÄTMEMAJA 13JÄÄTMEMAJA 20

Alustame kõigepealt sellest, et miks nimetan jäätmekonteinereid ja konteinerite majakesi prügimajaks. Esiteks on see rahvale keele pärane aga samas on teema kindel millest räägitakse. Prügi on ja jääb üheks, olgu see siis lahterdatud kuidas tahes (vanapaber, kalts, klass, pakend, ohtlik jääde, olme… jne). See kõik on prügi kui kasutatav materjal on oma elu ära elanud…

Prügi

Kõigepealt alustame sellest ,et mis või siis milline on prügimaja. Võiksin ju lasta nuputada, et mida see endast kujutab ja millist otsatarvet see täidab. Kas järgneva pildi peal  on prügimaja? Vastus: Ei ole. See on prügi ladustamise plats.

Vaatleme seda teemat siis natuke lähemalt. Loodan, et me kõik soovime oma kodu või meie endi avalikku keskkonda puhtana ja korras olekus näha. Kahjuks pole meil jäätmemajad kuigi laialt levinud. Elame ikka veel sügavas “nõuka ajas” kus kõigele löödi käega. Savi ju. Täna on seis siiski natuke teine. Pea kõigist meist on saanud omanikud. Hoolas omanik hoiab oma kodu, oma vara korras ja puhtana.
Pöörame siiski korraks pilgu tagasi  ” nn. nõuka aega”. Tegelikult oli ka siis juba olemas konteinerite platsid, mis olid müüritisega ümbritsetud (kui ikka oli). Kuigi jah, konteinerid olid lahtise taeva all ja riivasid ikkagi silma, küll oma räpasuse kui ka üle kuhjatud jäätmetega. Viimast muidugi juhtub ka täna aga selle vea koondnimetus on: koonerdamine mitme osapoole poolt + mõttetult palju pakendeid tootjate poolt.

Vaatleme järgnevat pilti. Rikub see linnapilti? Kas teile meeldib selline keskkond? Vastus: Kindlasti ei meeldi ja rikub vaatevälja kus liigume.

Tore muidugi meenutada, et mis kunagi oli aga jõuame siiski tänasesse päeva. Ilmetud pleekinud rohelised, sinised, kollased konteinerid silma riivamas igas külas, igas linnas. Kas just nii nagu pildil aga siiski riivavad silma. Lisaks on igal möödujal võimalik ligi pääseda ja soovi korral natuke seal sees tuuseldada või lisada oma panus sinna.

Kõik nagu oleks tore. Jäätmed ehk prügi ei vedele aga ilusam oleks ju kui neid kaste ka ei näeks.

Egas loomad linnudki ära ütle, kui kasti kaan natukenegi irvakil juhtub olema. Jne jne. Seda juttu saaks rääkida väga pikalt aga see vast ei olegi minu siht ja eesmärk.

Kuskil kangi all. Jalutame igapäevaselt neist mööda ja ütleme, et oleme harjunud. Tegelikult kuidas saab selle vaatepildiga harjuda? Ütlete, et ei saa ja ei ole midagi teha. Paratamatus. Pange nüüd natuke oma pea tööle. Kohe kindlasti saab asju paremaks muuta.

Eemärk on siiski, et teie jäätmekonteiner kenasti katuse alla panna, et ei riivaks enda ega naabri silma. Selleks ju sobiks kenasti üks korralik ehedast puidust prügimaja, nii eramu kui korrusmaja juurde. Seepärast olengi välja töötanud korraliku seeria prügimaju, millega saate tutvuda siin ja kasutades kontakti vormi ka endale tellida, kasvõi koos paigaldusega ja seda juba täna või ka homme, kui olete natuke aru pidanud, et milline just see õige oleks.

Stiilinäide loodusesse, matkarajale, ujumisohta või kuhu iganes. Käesolev lahendus küll tootekataloogis ei ole aga kui huvi olemas, saame ikka kaubale. Ja kui on olemas oma idee siis anna aga märku. Paneme 1+1 kokku ja saame mõlemaid osapooli rahuldava tulemuse.
Nüüd aga suunduksime tootekataloogi, kuhu olen lisanud mõned mudelid. Lisan aja jooksul juurde erinevaid lahendusi aga see võtab siiski päris palju aega. 

 

PRÜGIMAJA KODU 1

KODU 1

on mõeldud ühele konteinerile mahutavusega kuni 240L.

 

PRÜGIMAJA KODU SUUR 2

mahutab konteinereid kokku mahuga kuni 1030 liitrit (1×660 ja 1×370 liitrit).

 

KÜLA

on mõeldud KÜ-dele või taludele, kus kasutusel mitu jäätmekonteinerit. Konteinerite mahutavus kokku kuni 1740 liitrit (2×660 liitrit + 3×140 liirtit).

 

JÄÄTMEMAJA 13

on mõeldud KÜ-dele või taludele, kus kasutusel mitu jäätmekonteinerit. Konteinerite mahutavus kokku kuni 4020 liitrit ( 5×660 liitrit + 3×240 liitrit) või 4880 liitrit (4×1100 liitrit + 2×240 liitrit).

 

JÄÄTMEMAJA 20

on mõeldud KÜ-dele või taludele, kus kasutusel mitu jäätmekonteinerit. Konteinerite mahutavus kokku kuni 8180 liitrit ( 7×1100 liitrit + 2×240 liirtit).